Bakan Koca'dan Kovid-19 açıklaması!

"Yükseliş olacağını tahmin ediyoruz"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19 ile ilgili yaptığı açıklamada, "Artık grip gibi geçiyor. Korkmamız gerekmiyor ama Avrupa'da, Almanya'da günlük vaka sayıları geçen hafta 140-150 binleri gördü. Bizde ise şu an 3 binlerde. Dolayısıyla 3-4 hafta sonra bizde de, bu kadar olmasa da, yükselişlerin olacağını tahmin ediyoruz" dedi.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Kovid-19 vaka sayıları şu anda 3 binlerde. 3-4 hafta sonra bizde de yükselişlerin olacağını tahmin ediyoruz. Başta büyüklerimiz ve riskli gruptakiler olmak üzere aşılarımızı olalım, hiçbir endişeye mahal vermeyelim." dedi.

AA'da yer alan habere göre, dün gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Koca, Kovid-19'un artık grip gibi geçtiğini, korkulmaması gerektiğini söyledi.

Ancak Almanya'da günlük vaka sayısının geçen hafta 140-150 binleri, İspanya, İtalya ve İngiltere'de 60-70 binleri gördüğünü ifade eden Koca, "Kovid-19 vaka sayıları şu anda 3 binlerde. 3-4 hafta sonra bizde de yükselişlerin olacağını tahmin ediyoruz. Vatandaşlarımızın tam uyumuyla dünyada salgın ile en iyi mücadele eden ülkelerden biri olduk. Bu olumlu durumumuzu sürdürmemiz lazım. Başta büyüklerimiz ve riskli gruptakiler olmak üzere aşılarımızı olalım, hiçbir endişeye mahal vermeyelim." diye konuştu.
kaynak: akşam gazetesi
Magazin Analiz Ekip Analiz

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski