Deri Temizleme ve Bakım Önemi

Deri Temizleme ve Bakım Yöntemleri
Shop Deri Klinik firmasının deri temizleme ve bakımda kullandığı ürünlerin özelliklerini bilmekte fayda vardır. Hassas deri yüzeylerine yapılacak uygulamalar için temizlik ürünlerinin doğru seçilmesi ve uygulamanın doğru bir şekilde yapılması gerekiyor. Aksi takdirde telafisi imkansız hasarlara yol açabilirsiniz. Ayrıca kullanım klavuzunu okumanızı ve ürünü kullanmadan önce Shop Deri Klinik uzman ekibinden danışmanlık almanızı öneriyoruz. 
Deri Temizleme ve Bakım - Shop Deri Klinik
Deri Temizleme ve Bakım - Shop Deri Klinik
Deri Temizlik Fırçası
Shop Deri Klinik TLS deri temizlik fırçası, özellikle TLS temizlik ürünlerinin etkin ve verimli kullanılması için belirli sertlik, kıl uzunluğunda ve büyüklükte üretilmiştir. TLS deri temizlik fırçası %100 polyester kıllardan oluşan ve ahşap tutma kısmıyla çok rahat kullanılabilen bir fırçadır. TLS deri temizlik fırçası; özellikle TLS hafif deri temizleyici ve/veya TLS güçlü deri temizleyicisini etkili ve verimli kullanılabilmesi için oldukça katma değer yaratan bir yardımcıdır.
Deri Temizlik Fırçası
Deri Temizlik Fırçası
Deri temizleme fırçasının doğru kullanımı ile temizleyicilerin çok daha az tüketildiğini ve çok daha başarılı bir temizliğin yapıldığını gözlemleyeceksiniz.
 Fırça kullanılırken:
Baskı yapmayın,
Gereksiz güç kullanmayın,
Aşırı şekilde ağırlığınızı vermeyin,
Nazik ve sabırlı olun.
Tavsiye Edilen Temizlik Yöntemleri
Deri Temizliğinde dikkat edilmesi gereken bazı basit ancak oldukça önemli hususlar bulunmaktadır. Shop Deri Klinik firması, bazı deri çeşitlerine göre farklı temizlik yöntemlerini tavsiye eder. Farklı deri tiplerini aynı yöntemle temizlemek deriye zarar verebilir. Firmanın uzman ekipleri tarafından tavsiye edilen deri temizleme ve bakım yöntemlerinden birkaç tanesini maddeler halinde paylaşalım:
Öncelikle temizlemeyi düşündüğümüz yüzeyin; suni deri mi yoksa doğal deri mi olduğunu ayırt edebiliyor olmamız gerekmektedir.
Doğal deri bir koltuk temizlemeyi hedefliyorsak yüzey Napa tipi mukavemetli bir deri mi yoksa Anilin ya da Yarı Anilin işlentili Hassas bir deri mi olduğuna dikkat etmek gerekiyor. Tipi ve işlentisinden emin olduğumuz; Napa tipi, mukavemetli bir ev koltuğu, ofis koltuğu, otomobil koltuğu, uçak ya da tekne koltuklarımızı temizlemeden önce de dikkat etmemiz gereken bazı önemli özellikler bulunmaktadır:
1. Derimiz kaç yaşında?
Uzun yıllardır, bakımsız şekilde kullanılan Napa Tipi Doğal Derilerde Üst Kaplamanın hasar görmüş veya hassaslaşmış olabileceğini unutmamanızı önemle tavsiye ederiz. Yüzey hasarlarının öncelikle yoğun kullanılan veya sürekli sürtünmeye maruz kalan; giriş-çıkış kısımlarında, kol dayama bölgelerinde veya başın geldiği bölgelerde başlayacağını dikkate alın.
 2. Derimiz en son ne zaman hangi ürünle temizlenmiş?
Deri yüzeyini kullanım ve saklama koşullarından daha da olumsuz etkileyen en önemli husus derinin nasıl ve ne ile temizlendiğidir. Uzun süredir temizlenmemiş, sürekli bez ile silinen ve/veya agresif malzemelerle temizlenmiş olan deri yüzeyinde büyük ve önemli görsel bir bozulma olmasa bile napa tipi doğal derilerin yüzeyini koruyan Üst Kaplamada hassasiyet başlamış olabileceğini peşinen kabul etmeliyiz.
 
3. Temizlemeyi düşündüğümüz ürünün nerede ve nasıl konumlandırıldığı yüzeyin durumu hakkında fikir verebilir.
Yıllardır güneş gören bir pencere kenarında bulunan deri kanepenin güneşe maruz kalan kısmında derinin sertleştiği, esnekliğini kayıp ettiği ve yüzeyin sıvılara karşı hassas olabileceği düşünülmelidir. Aynı durum yıllardır güneşe maruz kalan otomobiller ve tekne derileri için de geçerlidir. Bu riskler sürekli yüksek ortam sıcaklıklarında bulunan deri ürünler içinde geçerlidir.
Deri Temizleme ve Bakım - Shop Deri Klinik
Deri Temizleme ve Bakım - Shop Deri Klinik

Yukarıda anlatılan riskleri taşımayan sağlam ve iyi durumdaki Napa Tipi Derilerin temizliğine yumuşak uçlu Elektrikli süpürge ile başlamalıyız. Minder araları, birleşim ve kat yerlerindeki birikmiş toz ve diğer kirleri yüzeyi çizmeyeceğinden emin olduğumuz yumuşak uçlu bir elektrikli süpürge ile almalıyız.
 Emici olmayan; doğal deri, suni deri ve plastik yüzeylerde Temizleyicilerimizi Köpük Yapım Şişelerimizle kullanmanızı tavsiye ederiz.
 
Köpük Yapım Şişesi ile temizlik yapmadan önce hazırlanması gerekenler:
Oda sıcaklığında ki su ile yarısı doldurulmuş bir kap; fırça ve süngerinizi durulamak için,
Yumuşak yapıdaki Mikrofiber bezlerinizin durulanması için bir kova su,
TLS Deri ve Kumaş Fırçası,
TLS Temizlik Süngeri
     
Köpük Yapım Şişesine doldurduğunuz TLS temizleyiciyi kaptaki suya birkaç kez sıkın ve temizleyici ile suyun karışmasını sağlayın. Temizleyici içeren suda TLS temizlik süngerini ıslatın, fazlasını sıkarak Süngerden alın ve temizlemeyi düşündüğünüz yüzeyi yukarıdan aşağıya doğru işleme alın.  Sünger ile silerek ön temizlik yaptığınız, tozlarını aldığınız, diğer kirlerin yumuşamasını sağladığınız yüzey nemli iken kabınızda nemlendirdiğiniz TLS fırçasına köpük yapım şişesinden temizleyiciyi köpük formunda sıkın. Ön işlem yapılan nemli yüzeye, köpük formundaki temizleyici sıkılmış fırça ile nazikçe uygulama yapın. Fırça ile temizlik uygulaması yapılırken aşırı baskı uygulanmamalı, Fırçanın kıllarının yamulmasına izin verilmemeli ve nazik fırçalama işlemine yeterli zaman tanınarak kirlerin çözülmesi sağlanmalıdır. Çözülen kirler kurumadan; önceden ıslatılmış, fazla suyu sıkılarak alınmış, yumuşak mikro fiber bezle tek yönlü silme işlemiyle yüzeyden alınmalıdır. Tek yönlü silme işlemi çözülen kirlerin dağılmadan beze alınması için oldukça önemlidir. Temizlenen yüzey kendi halinde tamamen kuruduktan sonra, yüzeyin tipi, durumu, yaşı ve ihtiyacına uygun olan TLS koruyucumuz kullanılmalıdır.
Shop Deri Klinik ürünlerini kullanmak istiyorsanız iletişim numaralarından firma ile iletişime geçerek deri temizleme ve bakım ile ilgili çok daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Shop Deri Klinik İletişim
Deri temizleme ve bakım ile ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız, Shop Deri Klinik ile iletişime geçebilirsiniz. Shop Deri Klinik mağazasını ziyaret ederek almak istediğiniz ürünleri yerinde inceleyebilir, satış danışmanlarından diğer ürünlerle ilgili de bilgi alabilirsiniz.
 0541 355 60 18
 0(212) 863 33 43
Adnan Kahveci Mahallesi,
Büyükdere Caddesi, No:25,
Dükkan:23, 34528
Beylikdüzü/İstanbul
Deri Temizleme ve Bakım
Deri Temizleme ve Bakım
Magazin Analiz Ekip Analiz

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski